Taner Yıldız’dan Yenişehir Belediyesine ’Bilboard’ Tepkisi
Eski Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri milletvekili adayı Taner Yıldız, Diyarbakır’da bilboardlara asılan afişi eleştirerek, "Diyarbakır Yenişehir Belediyesi astığı billboardla beraber bir karikatür krizine yol açtı. Peygamber Efendimize hakaret içeren bir yapı içerisinde kaldılar” dedi.
AK Parti Kayseri milletvekili adayları Taner Yıldız, Yaşar Karayel ve Avşar Aslan Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen kahvaltıya katıldı. Eski Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri milletvekili adayı Taner Yıldız, kahvaltıda Diyarbakır Yenişehir Belediyesinin çocuk gelinlere dikkat çekmek için yayınladığı bilbordlar hakkında açıklama yaparak, “Diyarbakır Yenişehir Belediyesi astığı billboardla beraber bir karikatür krizine yol açtı. Peygamber Efendimize hakaret içeren bir yapı içerisinde kaldılar” diye konuştu.
Bugün Kayseri’ye yakışır bir miting gerçekleştirileceğini hatırlatan Yıldız, “Geçen hafta Ankara’daki üzücü saldırıyla ilgili bir acıya gark olduk. Bu ülkenin yalnızca siyasi hayatını değil aynı zamanda idari ve sosyal hayatını da etkiledi. Bu saldırı yalnızca insanımıza değil, yalnızca 1 Kasım seçimlerine değil aynı zamanda Türkiye’nin bütününe yapılmış bir saldırıdır. Biz acının tamamın sahip çıktık ve bununla ilgili aydınlatılması gereken hangi nokta varsa her birinin üzerine tek tek gittik” şeklinde konuştu. Cenazeye katılanlardan gülücük dağıtanlar olduğunu söyleyen Taner Yıldız şunları söyledi:
“Birileri terör örgütü ayrımı yaptı ama biz yapmadık. Bazı partiler terör örgütleriyle alakalı konuşamazken biz terörün bir bütün olduğunu ve nereden gelirse gelsin, hangi gerekçeyle olursa olsun karşısında olduğumuzu bildirdik. Biz terör mağdurlarıyla alakalı yasayı çıkartmışken orada herhangi bir vatandaş için ayrım yapmayız. Ben burada sivil şehit yalanının bir kez daha ters teptiğini ve o yalanlarının iki günde açığa çıktığı için de kendilerinin mahcubiyet duyduklarına inanıyorum.“
Ne olursa olsun, hangi şartlarda olursa olsun silahların bırakılması sürecinden silahların bıraktırılması sürecine geçildiğini dile getiren Yıldız, “Bununla alakalı son silah bırakılana kadar da bu mücadele devam edecektir. Diyarbakır Yenişehir Belediyesi astığı billboardla beraber bir karikatür krizine yol açtı. Peygamber Efendimize hakaret içeren bir yapı içerisinde kaldılar. Sayın Başbakanımızın AK Parti seçim beyannamesinde bahsettikleri bir vaatname değildir, bir taahhütnamedir ama diğer partilerin bahsettiği ne yazık ki ancak bir vaatname olarak yayınlanmıştır. İktidarımız dönemindeki önem verdiğimi konulardan bir tanesi de çalışanın katılımcılığıdır. 12 yılda 3.7 milyon kişiye yaklaşık 8 buçuk katrilyon civarında işsizlik sigortası ödemesi yapıldı” ifadelerinde bulundu.
Toplantıda konuşan Hizmet-İş Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik “Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı olarak Kayseri Büyükşehir, Nevşehir ve Kırşehir İl Belediyesi olmak üzere üç il ve bunlara bağlı 27 ilçe ve belde belediyesinde yetkiliyiz” dedi.
“Dava, dert sahibi olduğumuz için bugün buradayız” diyen Serhat Çelik, “Sorumluluğumuz o kadar büyük ve anlamlı ki bölgemizde, ülkemizde nerede bir mazlum, mağdur, muhtaç kimse varsa bizden alacağı var diyerek gece gündüz koşturmaktayız. Bu yüzden İsrail’in katlettiği Filistinli ailelerin yetim çocuklarına yetimhane yaptırdık. Taşeron firmalarda çalışan arkadaşlarımızın yıllık ücretli izinleri, kıdem tazminatları ve toplu sözleşmeden doğan farkın kim tarafından ödeneceği hakkında bir düzenleme yoktu. Ama sizler sayesinde birçok sorun çözüldü. İnşallah 1 Kasımdan sonra da taşeron şirketlerde çalışan arkadaşlarımız kadro alır ve iş barışı da en güzel şekilde sağlanır” diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×