Yeniköy, Hürriyet Ve Esenyurt Mahallelerindeki Çevre Düzenleme Ve Yaya Yolu Çalişmalari
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, şehrin merkezinde olmasına rağmen kentsel dönüşümün gerçekleştirildiği mahalleler de yaya yolları çevre düzenlemesi ve ücretsiz semt otoparkları inşa edileceğini bildirdi.
İki ve üç katlı müstakil ve bahçe nizamlı bu mahallelerde zaman içerisinde binaların yapı tekniği ve konforunun kalmadığını bu nedeni ile çok katlı, modern ve daha kullanışlı yapıların inşa edildiğini ifaden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, gelişen ve imarlı büyüyen mahallede yeni ihtiyaçların ortaya çıktığını bunun içinde yeni çalışmalar yapılacağını belirtti.
Yeniköy, Gülük ve Esenyurt Mahallelerinde çevre düzenlemesi, yaya yolu ve semt otopark yapılması işinin ihale ile yaptırılacağını kaydeden Başkan Memduh Büyükkılıç, şunları söyledi:
"Melikgazi Belediyesi olarak gelişen ve büyüyen şehrimizde ulaşım çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Mahallerde öncelikle imarlı ve planlı gelişmelerine yardımcı oluyoruz. Bunun için imar planlarında değişiklik yaparak günün koşullarına cevap verebilecek sosyal ve spor tesisleri inşa ediyoruz. Şehrin merkezinde olan bu semtlerde gelişen ve büyüyen imara yönelik yeni oluşumlara katkı sağlıyor ve yatırım yapıyoruz. Bu kapsamda üç mahallemizde çevre düzenlemesi, kavşak düzenlemesi, ücretsiz semt otoparklar ve yaya yolu çalışmasını gerçekleştireceğiz. Bu çalışma ile araç trafiğini güvenli ve seri hale getirerek, yaya trafiğini de güvenli ve standartlara uygun hale getireceğiz. Bunun için 14 Temmuz 2014 günü saat 10.00’da Belediye Encümen Salonunda ihale yapılacaktır. Bölge Halkına ve Şehrimize hayırlı osun.”
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×