Vali Düzgün’ün İftar Sofrası Misafirleri
Kayseri’de ikamet eden ihtiyaç sahibi bazı aileler ile Suriye’den zorunlu olarak göç edip Kayseri’ye yerleşen bazı aileler Vali Orhan Düzgün ve eşi Gül Düzgün’ün ev sahipliğinde düzenlenen iftarda Talas Valilik Konukevi bahçesinde bir araya geldi.
Talas’taki Valilik Konukevi’nde misafirlerini eşi Gül Düzgün ile birlikte karşılayan Vali Düzgün’e, Vali Yardımcıları Mehmet Emin Avcı ve Mehmet Aktaş ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyet üyeleri, eşleri ile birlikte refakat etti.
Vali Düzgün, iftar programı sonrasında yaptığı konuşmada, misafirlerine iftar davetine katıldıkları için teşekkür ederek, Ramazan-ı Şerif’lerini tebrik etti.
Ramazan Ayı vesilesi ile bir araya gelmenin önemine işaret eden Vali Düzgün, “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan destek alan ailelerimiz ve çocukları ile aynı ortamda olmak, aynı sofrayı paylaşmak, onların dertlerini paylaşmak bizim için son derece önemli. Bugün aramızda Suriye’deki evlerinden ayrılmak zorunda kalan misafirlerimiz de bulunuyor. İnşallah onlara da en yakın zamanda huzurla, sükûn içerisinde evlerine, vatanlarına ulaşmalarını diliyorum.” dedi.
Vali Düzgün, Kayseri’nin hayırseverliğin zirve yaptığı şehirlerden birisi olduğunu hatırlatarak, Ramazan Ayı’nda da Valilik, Kaymakamlıklar ve Belediyelerin yanında çok sayıdaki yardım kuruluşlarının ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olduğunu ifade etti.
İl Müftüsü Ali Maraşlıgil’in duası ile başlayan iftar programı sonunda Suriyeli aileler adına söz alan Safa Elmarabi ise Vali Düzgün ile eşi Gül Düzgün’e şükranlarını ileterek kendilerine yardımcı olan ve bağrına basan Kayseri’ye ve Kayserililere minnettar olduklarını söyledi. Suriyeli kız çocuğu Rina’nın vatan özlemini anlatan şarkısı da iftar programında duygulu anların yaşanmasına neden oldu.
Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile hayırsever işadamlarının da bulunduğu iftar programında katılımcılar adına söz alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Burhan Karamustafaoğlu ise, ihtiyaç sahibi ailelere bu yıl Suriyeli ailelerin de eklenmesinin iftarı çok daha anlamlı kıldığını belirterek, “Sayın Valimize ve kıymetli eşlerine ev sahipliğinden ve sıcak ilgilerinden dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.
Programın sonunda yemeğe katılan ailelere Ramazan paketi hediye edildi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×