Objektiflerden 'kayseri'deki Ramazan' Yansıyacak
Kayseri'de Ramazan, Büyükşehir Belediyesi'nin fotoğraf yarışması ile kayıt altına alınıyor. Kültür-sanat etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen "Kayseri'de Ramazan" konulu ödüllü fotoğraf yarışmasına başvurular başladı.
Kayseri'de Ramazan Ayı ve Ramazan Bayramı her zaman ruhuna uygun bir şekilde yaşanageldi. Büyükşehir Belediyesi de Ramazan'ın güzelliklerinin yaşanması için bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. İşte bunlardan biri olan fotoğraf yarışması, hem Ramazan ayına güzellik katacak, hem de Ramazan'ın Kayseri'ye getirdiği güzellikleri ölümsüzleştirecek.
"KAYSERİ'DE RAMAZAN BİR BAŞKA GÜZEL"
Kayseri'de yaşanan Ramazan Ayı ve Ramazan Bayramı'na has kültürlerin gelecek nesillere aktarılması amacıyla düzenlenen yarışmanın konusu "Kayseri'de Ramazan Bir Başka Güzel" olarak belirlendi ve katılımcılardan bu güzelliğin fotoğraflanması istendi. Yarışma, Ramazan'ın getirdiği, oruç, sahur, iftar, pide, davul, teravih, davetler, ziyaret gibi güzelliklerin objektiflerce tespitini sağlayacak.
Yarışmada dereceye girenleri yedi kişilik jüri üyeleri belirleyecek ve derece elde edenlere para ödülü verilecek. Yarışmanın birincisi 2 bin 500 TL, ikincisi 2 bin TL, üçüncüsü ise bin 500 TL para ödülü alacak. Yarışmaya 18 yaşından büyük amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılar katılabilecek. Fotoğrafların son teslim tarihi 8 Ağustos 2014 Cuma.
Yarışmaya katılmak isteyenler, yarışma şartnamesini Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'ndan ve Büyükşehir Belediyesi'nin www.kayseri.bel.tr internet adresinden temin edebilecek.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×