Nuh Naci Yazgan Üniversitesi 9 Bölüme 456 Öğrenci Alacak
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında üniversiteye 9 bölümden 456 öğrenci alınacağını açıkladı.
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney yaptığı açıklamada, "Nuh Naci Yazgan Üniversitesine bu yıl LYS sınav sonuçlarına göre toplam 9 bölüme 456 öğrenci alacaktır. Bu bölümlerimiz; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesindeki iktisat, işletme, siyaset bilimi ve kamu bölümleri, Sağlık Fakültesi bünyesinde hemşirelik ve sağlık hizmetleri, beslenme diyetetik, Mühendislik Fakültesi bünyesinde Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği bölümleri bulunuyor. Bölümlerimize alınacak olan 456 öğrencimizin 381 tanesi değişik oranlarda burslu olacaktır. Bu 381 öğrenciden 282 tanesi yarı burslu yani ücretin yarısı olan 8 bin TL ödeyeceklerdir. 49 öğrenci tam burslu olarak hiçbir ücret ödemeyecektir. 37 öğrenci ücretin 4’de birini yani 4 bin TL ödeyeceklerdir. 13 öğrenci de ücretin dörtte üçünü yani 12 bin TL ödeyecektir. ÖSYM verilerine göre üniversitemiz gerek burs verme açısından gerekse yerleştirme oranları açısından değerlendirildiğinde ülkemizdeki vakıf üniversiteleri içerisinde en üst sıralarda yer almaktadır" diye konuştu.
'Üniversitemizi tanıtmak amacıyla 02-17 Temmuz tarihleri arasında tanıtım günleri düzenlenmiştir' diyen Güney, "Ben bu tanıtım günlerine tüm aday öğrencileri ve ailelerini davet ediyorum. Öğrenciler önemli bir karar aşamasındalar. İnsanın hayatında en önemli kararlarından bir tanesi iş ve eş seçimidir. Telafisi zor olan ve büyük sorumluluk isteyen bu kararları verirken öğrencilerimiz doğru analizler yapmak zorundadırlar. Çünkü verecekleri karar hem kendi geleceklerini hem de ülkemizin geleceğini etkileyecektir. Ben öğrencilerimize özellikle tercih yapacakları bölümleri, üniversiteleri mutlaka gezmelerini ve oradaki akademisyenlerle konuşmalarını tavsiye ediyorum. Birçok kişiye danıştıktan sonra kendi kararlarını kendileri vermeli ve özellikle puanımız yüksek diye sevmedikleri bir bölümü yazmasınlar. Kesinlikle sevdikleri bölümleri yazarlarsa hayatta daha başarılı olurlar" şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×