Müftü Maraşlıgil, İmamlara Tavsiyelerde Bulundu
Ramazan ayı programı çerçevesinde ilçeleri ziyaret eden Kayseri İl Müftüsü Ali Maraşlıgil, bu kapsamda, Pınarbaşı'nda görev yapan İmam ve Müezzin kayyımlarla bir araya gelerek tavsiyelerde bulundu.
İl Müftüsü Maraşlıgil’in ilçeyi ziyaretlerinde, İl Müftü Yardımcıları Atıf Akşit, Galip Koçer ve Pınarbaşı İlçe Müftüsü Reşat Üstün hazır bulundu. İlçede görev yapan İmam ve Müezzin Kayyımlara tavsiyelerde bulunan Müftü Maraşlıgil “Kur’an ve Sünnet çizgisinden ayrılmayın. Kimseyi incitmeyin ve kimseyi dışlamayın. İstikamet üzere olun” dedi.
Diyanet İşleri Başkanlığının 2014 yılı Ramazan ayı temasının “Hiç Kimse, Kimsesiz kalmasın. Bu Ramazan ve Her Ramazan” olarak belirlediğini, Ramazan ayı boyunca bu konunun gündemde tutulmasını imamlardan isteyen Müftü Maraşlıgil “Hepinizin, hepimizin hedefi kimsesizlerin kimsesi olabilmek olmalıdır” diye konuştu.
Ayrıca, Teravih namazının iki rekâtta selam verilerek kılınması gereken bir namaz olduğunu belirten Müftü Maraşlıgil, ''Sizlerden isteğimiz iki rekâtta selam vermenizdir. En faziletlisi de budur” dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×