Melmek Kursları İle İş Sahibi Oldular
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, her yıl sonbahar ve ilkbahar dönemleri olmak üzere iki ayrı dönemde Melikgazi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (MELMEK) açarak yüzlerce kişiye meslek öğreterek, Milli Eğitim Bakanlığı kurs bitirme sertifikası verdiklerini söyledi.
Melikgazi Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (MELMEK) ile birçok kişinin kurslara işsiz olarak başladıklarını, kurs sonrası ise iş sahibi olarak ayrıldıklarını ifade eden Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, hobi olarak gelenlerin dahi iş gücü piyasasına kalifiyeli eleman olarak işe başlayarak aile bütçesine katkı sağladıklarını belirtti. Kayseri yemekleri, ev tekstili, makine nakış, diksiyon gibi bölümleri tamamlayan kursiyerlerin özellikle hamur işleri üretimi yapan işyerleri ile yatak, yorgan ve nevresim fabrikalarında kalifiyeli elaman olarak iş bulduklarını hatırlatan Başkan Büyükkılıç, MELMEK kurslarının aynı zamanda sosyal bir çevre ve statü merkezi olduğunu kaydetti.
Başkan Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Sanat ve Meslek kurslarının 21 ayrı tesiste 34 branşta verildiğini ve MEB onaylı sertifika verdiklerini sözlerine ekledi.
MELMEK kurslarına katılan kursiyerler ise, sadece hobi için değil aynı zamanda meslek sahibi olmak amacı ile kurslara katıldıklarını ve üretime katılarak toplumda yer almaktan mutlu olduklarını ifade ettiler. Kursiyerler ayrıca, “MELMEK ile sadece meslek öğrenmedik. Arkadaş çevremiz arttı. Sosyal çevremiz gelişti ve kendimize güven duymaya başladık. Bize bu imkanı sağlayan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a teşekkür ediyoruz” dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×