Köşk Caddesi Yenilendi
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Köşk Mahallesi ile Köşk Caddesinde gerçekleştirilen yol yenileme ve düzenleme çalışmasının tamamlandığını ve bu caddeyle bağlantılı tüm yollarda yol yenileme, kaldırım ve otopark inşa ettiklerini söyledi.
Şehrin en çok kullanılan alternatif yollarından birisi olan Köşk Caddesinin yoğun kullanımdan dolayı deforme olduğunu ve alt yapıda bütünlük sağlamak adına bütün alt yapı kurumları ile koordineli bir çalışma yaparak daha güvenli ve seri bir trafik akışının sağlandığını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, “Bu semtte yer alan Köşk Caddesi ile buna bağlantılı tüm yollarda alt yapı çalışması yaptık. Bozulan yollarda yol genişletme ve düzenleme çalışması yapıldı. Yaya yolu, kaldırım ve ücretsiz semt otopark inşa edildi. Otopark sorunu yaşanan alanlarda bu açığı kapatmak adına ücretsiz cep otoparklar inşa ettik'' dedi.
1.500 metre uzunluğunda ve 16 metre genişliğindeki yol çalışmasında 10 bin ton alt yapı malzemesi kullanıldığını ve yol güzergahında birkaç noktada bulunan geçişlerin trafik güvenliği açısından kapatıldığını ve Farabi Caddesi ile Köşk Caddesi’nin kesiştiği kavşakta ışıklandırma sisteminin konulduğunu da hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, Köşk Mahallesinin tüm yolların yenilenmesi sonrası 7 bin ton asfalt kullanıldığını ve bu çalışma esnasında diğer kurum ve kuruluşlar ile ortak çalışma yerine getirildiklerini, standartları yükselen bu yolda sürücülerin hız limitlerine ve trafik kurallarına uymalarını istediğini sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×