Kayseri Valiliği’nden Şehit Aileleri, Gazi Ve Yakınlarına İftar Yemeği
Kayseri Valiliği tarafından şehit aileleri, gazi ve yakınlarına iftar yemeği verildi.
Vali Orhan Düzgün ile eşi Gül Düzgün’ün ev sahipliğinde özel bir salonda düzenlenen iftar yemeğine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve eşi Sema Yıldız ile TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Garnizon Komutanı Hv. Plt. Tümgeneral Ali Demiral, 12. Hava Ulaştırma Üs Komutanı Hv. Plt. Tuğgeneral Mehmet Cahit Bakır, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Namık Boran, 1. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Aydoğan Aydın, Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Usta başta olmak üzere bazı Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar, kamu kurum ve kuruluşlarının il ve bölge müdürleri ile belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.
Bakan Taner Yıldız ve Vali Orhan Düzgün eşleri ile birlikte iftar programına katılan şehit aileleri ve gaziler ile yakınlarının masalarını dolaşıp onlarla yakından ilgilenerek, “Devlet olarak her zaman yanınızdayız” mesajı verdi.
Bakan Yıldız, iftar yemeğinin ardından yaptığı konuşmada, “Siz değerli ailelerimiz dimdik, alnı açık ve şükürler olsun hem dünyada hem de ahirette hep beraber olacağımız tarzda bir tavır sergiliyorsunuz. Eğer bu ülkede bayrağımız dalgalanıyor, ezanlarımız okunuyorsa mutlaka her bir şehidimizin ve gazimizin bunda çok büyük bir payı var. Değerli kardeşlerim, biliyorsunuz biz yeni şehitlerin gelmemesi için birçok çalışma içerisindeyiz. Bu kolay bir konu değil. Yılların birikimi bir konu ama Allah’ın izni ile bunun da üstesinden geleceğiz. Bu iyi mi yapılıyor, kötü mü yapılıyor bunu en yakından ailelere sormalıyız. Şehitliğin ne olduğunu bilen yüreğinden yaralananlara sormak lazım. İnşallah bunların tekrarlanmaması için gayret ve çaba sarf ediyoruz. Bizler hüzünlerimizi paylaşıp küçülttüğümüz, sevinçlerimizi de bölüşüp arttırdığımız için milletiz. Hamd olsun böyle vasıflara sahibiz. Bizler her zaman yanınızdayız. Dün, Soma şehitlerimizin yakınları ile beraberdik, üzüntü tabi ki devam ediyor. Allah sizlere kaza bela, acı keder vermesin. Ramazanda sonra ulaşacağımız Ramazan bayramı ve daha sonraki hayatımızda da sağlık sıhhat ve huzur temenni ediyorum.” diye konuştu.
TBMM Başkanvekili Sadık Yakut ta, Ramazan’ın ikinci gününde şehit aileleri, gazi ve yakınları ile birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti.
“Birisi araştırmaya çıksa, buradaki ailelerin yaşadıklarını yazmaya çalışsa öyle inanıyorum ki sayfalar dolusu tarih yazılır” diyerek şehitlerin ve gazilerin kahramanlıklarına dikkati çeken Yakut, “Şehit ailelerini ziyarete gittiğimde gördüğüm şudur ki; o aileler evlatlarını genç yaşında toprağa vermesine rağmen dinimizin verdiği cesaretle hepsi Allah’a hamd ediyor, şükrediyor. Şimdiye kadar isyan noktasına gelen kimseyi de görmedim.” dedi.
Vali Orhan Düzgün ise Ramazan’ın bereket ve dayanışma ayı olduğunu belirterek, bu berekete ortak olmak, şehitlerimizin anısını yaşatmak ve gazilerimizle beraber olmak amacıyla iftar programı düzenlediklerini kaydetti.
Konuşmasında şehitlerin ve gazilerin önemine değinen Vali Düzgün, şunları kaydetti:
“Bugün al bayrağımız dalgalanabiliyorsa, ezanlarımız okunabiliyorsa şehitlerimize ve gazilerimize çok şey borçluyuz. Bu nedenle, onlar için ne yapılsa, ne kadar fedakârlıklar yapılsa onların yaptıklarının yanında bizimkiler bir hiç hükmündedir. Bu nedenle şehit yakınlarımız ve gazilerimiz ile her fırsatta birlik ve beraberlik içerisinde olmak, onların bizlere emaneti olan sizlerle birlik ve beraberlik içerisinde olmak amacıyla Ramazan, bayram ve benzeri günleri bir fırsat bilerek sizlerle beraber olmaya gayret gösteriyoruz. Bu özel günümüzde Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner Yıldız da özellikle sizlerle beraber olmak istedi. Henüz Ramazanın ikinci günü olmasına rağmen, ilk gününde de Soma da şehit verdiğimiz işçilerimizin yakınları ile beraber dün orucunu açtı, bugünde sizlerle beraber olmak amacıyla dün gece Soma’dan Kayseri’ye geldi. Ben teşrifleri içinde kendisine teşekkür ediyorum.”
Konuşmaların ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Vali Orhan Düzgün ve protokol üyeleri şehit aileleri, gazi ve yakınlarının sorunla
rını dinleyip, dileyenler ile fotoğraf çektirdi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×