Kayseri Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan:
Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan yılın ilk 6 ayında, 460 esnaf ve sanatkara 23 milyon TL kredi kullandırdıklarını söyledi.
Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan, kooperatif olarak yılın ilk 6 aylık bölümünde esnaf ve sanatkarlara verilen kredi rakamlarını açıkladı. Alan, “Kayseri genelinde 460 esnaf ve sanatkara yılın ilk 6 ayında 23 milyon TL kredi kullandırdık. Tabi diğer yıllar içinde vadeli vermiş olduğumuz paralarımız ile birlikte 54 milyon TL para kullandırdık. Allah devlete zeval vermesin. Tabi bu kredileri Halk Bankası aracılığı ile kullandırıyoruz. Özellikle Kayseri’de bölge birliğimiz de var. Bölge birliğimizin vermiş olduğu kredi toplamı 140 milyon TL’dir. Türkiye geneline baktığımızda 12 milyar TL kredi kullandırmış oluyoruz” diye konuştu.
Alan ayrıca, “Bizim verdiğimiz kredi miktarı bin TL ile 150 bin TL arasında değişiyor. Ödemelerimizi esnaf ve sanatkarlarımız çeşitli taksit seçenekleri ile ödüyor. Yüzde 98 oranında zamanında ödeme yapılıyor. Bu açıdan esnaf ve sanatkarlarımıza teşekkür ediyorum. Ödemelerinde sıkıntı yaşayan esnaflarımıza ödemede müsamaha gösteriyoruz. Daha sonra ödemede çok gecikme olursa hukuki yöne başvurma durumunda oluyoruz” şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×