Hacılar Belediyesi'nin İftar Sofrası Doldu Taştı
Hacılar Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca yeni bağlanan mahallelerde iftar programları düzenlendi.
İftar programları kapsamında ilk iftar sofrası, Çubuklu Mahallesi'nde kuruldu. İftar sofrasına yaklaşık 350 kişi katıldı. İlçe Müftülüğünce görevlendirilen hafız ve mevlithanın okumuş oldukları Kur'an-ı Kerim ve mevlitle başlayan iftar yemeğinin ardından Hacılar Belediye Başkanı Esat Öztürk, bir konuşma yaptı. Konuşmasında, Büyükşehir yasası gereği yeni mahalle olan yerleşim yerlerinde İftar Sofrası programı yapacaklarını, bu vesile ile insanları sadece seçimden seçime değil, bu tür programlarla ve ziyaret ederek istişarelerde bulunacaklarını belirtti.
Çubuklu Mahalle Muhtarı ve sakinleri de Esat Öztürk'ten hizmet anlamında beklentilerinin yüksek olduğunu, iftar sofrası ile de tüm mahalle halkını onurlandırdığını belirterek, teşekkür ettiler.
Akşam namazı sonrasında Teravih Namazı vaktine kadar Mahalle muhtarlığında mahallenin sorunları ile ilgili istişare toplantısında dile getirilen problemlerin başında su sorunu ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Öztürk, su debisinin yeterli olduğunu, fakat kaçak ve saatsiz kullananların bu tarihten itibaren yasal yollardan su kullanmalarının sağlanması gerektiğini bildirdi. KASKİ yetkililerince yapılan görüşmeler sonucu problemleri çözmek amacıyla yapılacak olan proje ve çalışmaların ihalelerinin hazırlık aşamasında olup, en kısa sürede hayata geçirileceği belirten Öztürk, ayrıca mahallenin bazı yerlerine 30 adet çöp konteynırı konulduğunu, belediye ekiplerince araçların girebildiği sokakların çöp süpürme aracıyla temizlendiğini, yol güzergahlarında bulunan otların temizlenerek trafiği engelleyen ağaç ve dalların kesildiğini, böylece temiz ve düzenli bir çevre oluşturulduğunu da kaydetti.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×