Gezi Ve Seyahatlerde Belgeli Acenteleri Tercih Edin
Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, gezi, tur ve transferlerde can ve mal güvenliğinin sağlanması ve herhangi bir olumsuz durumlar neticesinde sıkıntıya düşülmemesi için Kültür ve Turizm Bakanlığından işletme belgeli seyahat acentelerinin tercih edilmesi istendi.
Kayseri Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, ''Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) 04-06 Ekim 2013 tarihleri arasında Aydın ilinde gerçekleştirilen 'Seyahat Acentelerinin Belgelendirilmesi ve Belgesiz Seyahat Acenteliği Faaliyetlerinin Önlenmesi Çalıştayı' düzenlenmiş, bu çalıştayda bir dizi görüş ve öneriler değerlendirilerek bazı konularda görüş birliğine varılmıştır. Görüş birliğine varılan konulardan biri de Eğitim Kurumları (okullar. üniversiteler gibi) Meslek Odaları, Dernekler, Vakıflar, Belediyeler gibi kişi veya kuruluşlar tarafından düzenlenen gezi, tur, transfer hizmetlerinde kullanılan araçların karayolları mevzuatına uygun olması, organizasyona katılanların zorunlu seyahat sigortası yaptırılmasının sağlanması, kaza ve benzeri durumlarda mağduriyetlerin önlenmesi için bu tür hizmetlerin Kültür ve Turizm Bakanlığından işletme belgesine sahip seyahat acenteleri vasıtasıyla yapılmasına yönelik tedbirlerin alınmasıdır.
Bu nedenle, ilimizde kurulu ve faaliyette bulunan sivil toplum kuruluşlarının organize ettiği gezi, tur ve transferlerde can ve mal güvenliğinin sağlanması, herhangi bir olumsuz durumlar neticesinde sıkıntıya düşmemeleri için Kültür ve Turizm Bakanlığından işletme belgeli seyahat acentelerini tercih etmeleri önem arz etmektedir'' denildi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×