Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü’nden “engellilere” Tam Destek
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, engelli vatandaşlar için projele4r geliştirdiklerini söyleyerek, yaz spor okullarının engelli vatandaşlarada açıldığı belirtti.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, müdürlüğün engelliler için çalışmalarını anlattı. Eskici, “Engelli öğrencilerimizin büyük bir çoğunluğu down sendromlu ve otizmli kardeşlerimizdir. Spor Engel Tanımıyor Projesi dahilinde çocukları evlerinden alarak müdürlüğümüzün havuzuna 6 ay süre ile getirdik. Araçlarımız ile getirdik. Havuzda eğitmenlerimiz eşliğinde bunlara yüzme derslerin vererek onların bir nebze olsun hayata tutunmalarını sağlamak istedik ve spor sayesinde onların belli bir noktaya gelmesini hedefledik” dedi.
Engelli vatandaşlar için antrenörlerinde eğitime alındığını kaydeden Eskici, şunları söyledi:
“6 aylık süre içerisinde engellilere elimizden gelen gayreti göstermeye çalıştık. Şuan o projemiz bitti yenisi başlıyor. Bakanlığımız bu işe çok önem veriyor. Antrenörler Engelleri Aşıyor Projesi kapsamında bünyemizde çalışan 20 antrenöre engelliler ile ilgili eğitimler verilerek, antrenör kardeşlerimizin engelsiz vatandaşlara yaptığı gibi engelli bazında da branş çalışma yaparak eğitim yapacaklar. Bu kapsamda da yaz spor okullarının engelsiz vatandaşlara açıldığı gibi engelli sporcularada ayın 1’i gibi açılmış konuma gelecektir. Engelli vatandaşlarımız bize müracat ettikleri takdirde müdürlüğümüze ait araçlar ile tesislerimize getirilerek spor yapmaları sağlanacaktır.”
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×