Büyükşehir İle Ramazan Geceleri Başladı
Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin geleneksel Ramazanların eğlencelerini yaşatan kültür-sanat etkinlikleri Belsin'de başladı. Özel olarak hazırlanan Ramazan Tırı, bir ay boyunca mahalleler ve ilçelerde Ramazan gecelerine renk katacak.
Büyükşehir Belediyesi'nin her gün bir bölgede gerçekleştireceği ve binlerce insanın bir araya gelerek Ramazan'ı yaşayacağı etkinliklerin ilk durağı olan Belsin'de, gösterilere ilgi büyüktü.
Ramazan Etkinlikleri hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Oktay Durukan, Ramazan Etkinliklerinin bu yıl 11'incisini gerçekleştirdiklerini belirterek, "Ramazan etkinliklerimiz artık geleneksel hale geldi. Ramazan ayının ruhuna uygun olarak yaklaşık 2 saat süren bir programı sizlerle buluşturacağız" diye konuştu.
Mehter Takımı'nın konseri ile başlayan etkinlikler Karagöz ve Hacivat'la devam etti. Gölge oyununu sahneye taşıyan sanatçılar büyük küçük tüm Belsinlilerin beğenisini kazandı. Karagözle Hacivat'ın tatlı atışmalarının ardından tasavvuf musikisinden örnekler sunuldu. Seslendirilen birbirinden güzel tasavvuf musikisi eserlerine semazenler eşlik etti. Gecede ayrıca illüzyon gösterisi de yapıldı. Alanı dolduran vatandaşlar, birbirinden ilginç gösterileri merakla izledi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×