Almanay'dan Krefeld Belediyesi Agü Gençlik Fabrikası'nı Ziyaret Etti
Almanya'nın kuzeybatısında, Ren-Vestfalya eyâletinde (Land) bir liman kenti olan Krefeld Belediyesi Gençlik Şubesi Müdürlüğü ekibi gençlik ile ilgili yeni projeler üretmek ve yapılan çalışmaları yerinde incelemek amacıyla Abdullah Gül Üniversitesi Gençlik Fabrikasını ziyaret etti.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin kardeş kentlerinden biri olan Krefeld Belediyesi Gençlik Çalışmaları Birimi yetkilileri AGÜ Gençlik Fabrikasının çalışmalarını yerinde ziyaret ederek Gençlik Fabrikası ekibi ile görüştü.
Ziyaret sonrasında AGÜ'de yapılan gençlik çalışmaları hakkında bilgi alan Krefeld Belediyesi - Gençlik Şubesi Müdürü Norbert Axnick, çok olumlu bir görüşme geçtiğini ifade etti.
Axnick , AGÜ'yü gerek belediye gerekse Almanya'daki üniversitelere örnek göstereceklerini, birlikte projeler geliştirmeye ve stratejik işbirlikleri kurmaya istekli olduklarını dile getirdi.
Delegasyonda yer alan Krefeld Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Leon Schwager ise AGÜ' nün ve Gençlik Fabrikasının AGÜ`lü ve Kayserili gençlere sunduğu fırsatlardan oldukça etkilendiğini söyledi.
AGÜ Gençlik Fabrikası Koordinatörü Zeynep Tuğçe Çiftçibaşı Güç ise görüşmenin çok olumlu geçtiğini, ilerleyen dönemlerde gençlik adına birçok projeye imza atacakları güzel bir işbirliği kurulduğu için verimli bir görüşme olduğunu kaydetti.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×