4 Sentetik Saha,2 Basketbol Sahası Melikgazi’den Çocuklar Ve Gençlere Müjde
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Çocukların ve gençlerin büyük ilgi gösterdiği ve 2014 yılı içerisinde 10 ayrı bölgede yapımı tamamlanan sentetik çim yüzeyli futbol sahasının vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine bölgelere hitap edecek semtlere 4 adet daha yaptırılacağını, bunun yanında 2 adet mini basketbol sahasının da yaptırılarak hizmete sunulacağını söyledi.
500 adet irili ufaklı park ve bahçesi ile Avrupa standartlarında yeşil alana sahip olan Melikgazi İlçesinde vatandaşların isteklerinin günden güne farklılık gösterdiğini daha önceleri yol, park, kaldırım gibi isteklerin yerlerini artık, fitness aletleri çok amaçlı parklar, sosyal ve spor tesisleri, kurs merkezleri gibi isteklerin aldığını belirten Başkan Büyükkılıç, ülkemiz ve şehrimiz geliştikçe isteklerde bu yönde değişim gösterebiliyor. Bayanlar aerobik salonu,parklara fitness aletleri,kurs merkezleri gibi isteklerde bulunurken, çocuklarımız ve gençlerimiz basketbol, futbol ve tenis sahaları istiyorlar. Çok amaçlı ve büyük ölçekli birçok parkımızda sahalarımız mevcut. 2014 yılında şu ana kadar 10 bölgemizde sentetik çim yüzeyli saha yaparak hizmete açtık. Gerek muhtarlar toplantılarımızda gerekse mahalleleri ziyaretimiz esnasında özellikle gençlerimizin saha sayısının artırılması yönünde talepleri ile karşılaşıyoruz. Bu istekleri karşılamak için bölgelere hitap edecek, 4 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası ve 2 adet basketbol sahası yaptıracağız. Daha önceki yıllarda yapılan ve yoğun kullanımdan dolayı deforme olan futbol sahalarının zeminlerini de elden geçirerek yenileyeceğiz. Böylece bir yönde gençlerimize ikinci karne hediyesi vermiş olacağız dedi.
Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yaptırılacak olan 4 adet sentetik Çim yüzeyli Futbol sahası ve 2 adet basketbol sahası ile mevcut saha zeminlerinin sentetik çim yüzey yapılması işi için 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre 17 Temmuz 2014 günü saat 10:00’da Encümen Salonunda açık ihale usulü ile ihale yapılacağını,ihale ile ilgili ayrıntılı bilginin Melikgazi Belediyesinin www.melikgazi.bel.trinternet adresinden öğrenilebileceğini sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×