Krediye Kefil Oldu, Ailesi Terk Etti
Kayseri’de kredi çeken birine kefil olduğu için ailesi tarafından terk edilen felçli şahıs, büyüklerinden yardım istedi.
Kayseri’de yaşayan 59 yaşındaki Hacı Herdem, 7 ay önce bir akrabasını kıramayarak çektiği krediye kefil oldu. Ailesinin kefil olduğunu duyması üzerine terk edilen Herdem, 7 aydır İldem Beyazşehir Mahallesi’nde bulunan evinde yalnızlığa terk edildi. Komşularının yardımı ile geçinmeye çalışan Hacı Herdem, başından geçenleri anlattı. 2 sefer felç geçirdikten sonra trafik kazası geçirdiğini söyleyen Herdem, “2 sefer felç geçirdim. 3 sefer trafik kazası geçirdim. Geçirdiğim trafik kazası sonucu sakatlandım. Kimse bakmıyor. Akrabam çok ama bakan yok. Kardeşlerim ama herkes kendi işinde. Babam vefat etti. Annem 83 yaşında. Eşimde Develi’de kızımın yanında duruyor. 2 kişiye kefil olup kredi çekmiştim ondan dolayı kızıp beni terk ettiler” dedi.
Huzurevine yerleşmek istediğini dile getiren Herdem, “Huzurevine gitmek istiyorum. Ama ailemi istiyorlarmış. Öyle bir yere gidip huzur içerisinde yaşamak istiyorum. Kendi kendime yaşamaya çalışıyorum. Yemek yapamıyorum. Geçenlerde ayaklarıma yağ döktüm. Ayaklarım yandı. Kalkamıyorum. Kalkacak gücüm olsa her şeyimi yaparım” ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×