Kayseri Valisi Orhan Düzgün Şehit Eşini Teselli Etti
Kayseri Valisi Orhan Düzgün, dün Tunceli’de şehit olan Onur Sönmez’in cenazesinin toprağa verilmesinin ardından şehidin 8 aylık hamile eşini, “Onur tebessüm ederek bu dünyadan ayrılmış” diyerek teselli etti.
Tunceli’de teröristlerce yola döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Onur Sönmez’in toprağa verilmesinin ardından, şehidin 8 aylık hamile eşi Bilge Sönmez’e Vali Orhan Düzgün tarafından Türk bayrağı ve şehidin fotoğrafı verildi. Türk Bayrağını öperek alnına koyan Vali Orhan Düzgün, “Onur tebessüm ederek bu dünyadan ayrılmış” diyerek şehidin eşi Bilge Sönmez’i teselli etti
Onur’un nurunun hiç sönmeyeceğini söyleyen Vali Düzgün, “Onur’un nuru hiç sönmeyecek inşallah. Onun evlatları bizim evlatlarımızdır. Onun kardeşleri bizim kardeşlerimizdir. Bu dünya herkes için geçici ama babası da görmüş, siz de gördünüz mü bilmiyorum. O tebessüm ederek bu dünyadan ayrılmış. Tebessüm ederek rütbelerin en yükseğine kavuştu. En büyüğüne kavuştu. Allah sizlere sabır ve metanet versin. İnşallah günün birinde onunla tekrar buluşacaksınız. İnşallah o sizi cennette karşılayacak” ifadelerini kullandı.
Şehidin 8 aylık hamile eşi Bilge Sönmez de, Türk bayrağını öperek Vali Düzgün’den teslim aldı. Eşinin fotoğrafına bakan Bilge Sönmez, “Allah’ım sen sabır ver” dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×