Valilik’te Sosyal Yardım Ve İnceleme Görevlilerine Kapasite Artırma Eğitimi Verildi
Vali Orhan Düzgün, Kayseri Valiliği’nde, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından teknik destek programı kapsamında finanse edilen, Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıfları Sosyal Yardım ve İnceleme görevlilerine verilen kapasite artırma eğitimi sonrası katılımcılara seslendi.
Valilik Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen 2 günlük eğitimin sonunda Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlileri ile bir araya gelen Vali Düzgün, görevleri gereği insanlarla yüz yüze olan görevlilere vatandaşlara yardım yaparken onların gönüllerini kırmadan görevlerini ifa etmelerinin önemine değindi.
Vali Düzgün, nezaket kurallarına göre vatandaşlara yaklaşmanın, gönüllerini hoş tutmanın, yardım isteyen vatandaşlar ve yardım yapılamayacak vatandaşlar ile etkili iletişim kurmanın önemli olduğunun altını çizerek, aldıkları 2 günlük eğitimin faydalı olması temennisinde bulundu.
Vali Düzgün ayrıca, Sosyal Yardım ve İnceleme görevlilerinin aldıkları eğitimin iş hayatlarında olduğu kadar özel hayatlarında da faydalı olacağını belirterek, bu eğitimleri ve eğitim sonrası aldıkları eğitim dökümanlarını zaman zaman gözden geçirip hatırlamaları ve uygulamaları konusunda tavsiyede bulundu.
Sosyal Yardım ve İnceleme görevlilerine yönelik verilen eğitimde Psikolojik Danışman Rahmi Danişment ve Sosyal Hizmet Uzmanı Mustafa Özçelebi katılımcılara görevleri sırasında karşılaşabilecekleri durumlar ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×