Vali Orhan Düzgün’den ’19 Eylül Gazileri Anma Günü’ Mesajı
Kayseri Valisi Orhan Düzgün, 19 Eylül Gazileri Anma Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, "Bütün şehit yakınları ve gazilerimiz hepimizin baş tacıdır" ifadesinde bulundu.
Mesajında, "Türk Milleti, bağımsızlık tutkusu, vatanına ve milli değerlerine gönülden bağlılığı gibi nitelikleriyle, tarihi boyunca vatan toprağını canından üstün tutmuş, varlığına yönelen tehditlere, her türlü güçlüğe göğüs gererek, kararlılıkla karşı koymuştur" ifadesinde bulunan Vali Düzgün, mesajını şu şekilde sürdürdü:
"Türk Milleti bunun en güzel örneğini Atatürk’ün önderliğinde verilen "Kurtuluş Savaşı"nda yaşamış, "Ya istiklal, ya ölüm!" demiştir. Türk tarihi böylesine "kahramanlık günleri" ile doludur. Destanlar yazan şehit ve gaziler tek tek birer onur abidemizdir.
Ülkemizin gelişip büyümesinden, demokratikleşmesinden rahatsız olan çevreler huzurumuzu bozmaya çalışmaktadırlar. Fakat her zaman olduğu gibi güvenlik güçlerimiz bu çevreler ve onların içteki işbirlikçilerine karşı şerefle vatanını korumaya devam etmekte ve bu uğurda gerekirse canlarını vererek şehitlik mertebesine ulaşmakta veya kahraman bir gazi olmaktadırlar.
Ülkemizin hangi köşesinde olursa olsun bütün şehit yakınlarımız ve gazilerimiz hepimizin baş tacıdır. Şehitlerimizin emaneti değerli yakınlarına ve Gazilerimize hak ettikleri yaşam koşullarını sunma amacıyla Devletimiz tarafından şehit ailelerimizin ve gazilerimizin her türlü sorunları ile iş ve işlemleri takip edilmektedir.
19 Eylül 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşallik” rütbesi ile “Gazilik” unvanının verildiği tarihin 94’üncü yıldönümünü kutladığımız bu anlamlı gün dolayısıyla, şahsım ve tüm Kayseri halkı adına, Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, asil kanlarını vatan uğruna akıtan şehitlerimizi rahmetle anar, kahraman gazilerimize de sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim."
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×