Vali Düzgün’e Camiler Ve Din Görevlileri Haftası Ziyareti
Vali Orhan Düzgün, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven ve Müftü Yardımcıları ile Kocasinan ve Melikgazi ilçe müftülerini kabul ederek, haftalarını kutladı.
Vali Düzgün, makamında gerçekleşen kabulde, uzun süreden beri temalı olarak kutlanan ve bu yıl ‘Cami ve Namazla Arınma’ teması ile kutlanacak Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın toplumda ve özellikle gençler üzerinde farkındalık oluşturulması noktasında önem taşıdığını kaydetti. Toplumu yönlendiren ve topluma rehber olan din görevlilerinin bu hafta vesilesiyle vatandaşlarla bir araya geldiğini hatırlatan Vali Düzgün, bu vesileyle din görevlilerinin kendilerini yenileme, tazeleme fırsatı bulduğunu belirtti.
Huzur mekanları olan camilerin temizliğinin önemine vurgu yapan Vali Düzgün, camilerin aynı zamanda gelişen teknolojiye uyum sağlaması gerektiğine işaret etti.
İl Müftüsü Şahin Güven ise, Vali Düzgün’e kendilerini kabul ederek verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, “Cami ve namazla arınma” teması ile kutlanacak hafta dolayısıyla yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verdi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×