Uyuşturucu Tacirlerine 14 Yıl Hapis Cezası
Mersin’den Kayseri’ye ‘uyuşturucu madde ticareti yapma’ suçundan yargılanan iki sanığa toplamda 15 yıl hapis cezası verildi.
1.Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ‘uyuşturucu madde ticareti yapma’ suçundan görülen davada tutuklu sanıklar S.D (36) ve S.P(35) hazır bulundu. Tutuklu sanık S.P(35) mahkemesindeki savunmasında “beraatımı talep ediyorum” dedi. Diğer tutuklu sanık S.D(36) ise “Kesinlikle işlemediğim bir suçtan yargılanıyorum. Uyuşturucu ticareti yapsam borçlarımı öderdim. Ben evimin elektrik parasını bile ödeyemiyorum. Beraatımı talep ediyorum” dedi.
Mahkeme heyetince S.P’ye 6 yıl 8 ay ve 6 bin TL adli para cezası, S.D’ye de 8 yıl 4 ay 7 bin 500 TL adli para cezası verildi.
22.04.2015 tarihinde meydana gelen olayda, S.P’nin Mersin’de bulunan S.D’den uyuşturucu madde aldığı ve bir firmaya ait yolcu otobüsüyle uyuşturucu maddeleri Kayseri’ye getirirken ihbar üzerine Boğaz Köprü Adana yolu girişinde yakalandığı bildirildi.
S.P’nin polis ekiplerini görünce uyuşturucuları yanındaki boş koltuğun ısıtıcı kısmına sakladığı belirtildi.
S.P’nin uyuşturucu maddeleri sakladığı ısıtıcı kısmından toplamda 290 adet sentetik ecstasy ve üzerinden de 2.27 gram değerinde 10 adet uyuşturucu maddesi ele geçirildiği öğrenildi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×