Şehir-insan Medeniyet Köprüsü Konferansı Yapıldı
Kültür ve Turizm Bakanlığınca geliştirilen “Şehir-İnsan Medeniyet Köprüsü: Örnek Kişiler” konferansı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Projenin yapılan bu ilk konferansında 5 şehirli insan Ahmed Süheyl Ünver, Ali Fuad Başgil, Ekrem Hakkı Ayverdi, Fethi Gemuhluoğlu ve Mahir İz tanıtıldı.
ERÜ Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Argunşah’ın konuşmacı olduğu konferansa İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, Müdür yardımcıları, Şube müdürleri ve çok sayıda öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Yeni neslin tarihini ve kültürünü, bugünün gelişen dinamikleri ile harmanlaması, bunu yaparken de gençlerimize rol model olacak 5 şehirli insanın tanıtılması için yapılan konferansın önemine değinen İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, Türkiye çapında yapılan projenin ana hedefinin “Geçmiş ile gelecek arasındaki kültürel bağları oluşturmak, gençlere rol model olacak kişileri anlatmak, kültürel alana ilgi çekerek şehir-insan bağını güçlendirmek, mimari ve kültürel mirası koruma bilincini geliştirmektir” dedi.
Konuşmacı Prof. Dr. Mustafa Argunşah katılan öğrencilere, geçmiş ile gelecek arasındaki kültürel bağın gelişmesi ve rol model olarak seçilen 5 şehirli insanı, sunu eşliğinde anlattı.
Program sonunda İl Müdürü Taymuş konuşmacı Prof. Dr. Mustafa Argunşah ile katılımlarından dolayı öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×