(Özel Haber) Teb 12. Bölge Kayseri Eczacı Odası Başkanı Oğuzhan Ulutaş:
Türk Eczacılar Birliği (TEB) 12. Bölge Kayseri Eczacı Odası Başkanı Oğuzhan Ulutaş, SGK ile TEB arasındaki sözleşmenin 1 Ekim tarihi itibariyle sona erdiğini ancak genel seçimler nedeniyle sözleşmenin Aralık ayına kadar uzatıldığını söyledi.
TEB 12. Bölge Eczacı Odası Başkanı Oğuzhan Ulutaş, "1 Ekim itibariyle sona eren olan Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) sözleşmelerimizle alakalı görüşmelerin tamamlanamaması neticesinde Aralık ayına kadar uzatılmış oldu. SGK ile Türk Eczacılar Birliği arasında eczanelerden ilaç alımına ilişkin bir protokol imzalanmakta. Hastalarımızda SGK ile anlaşmalı eczanelerimizden ilaçlarını temin etmekteler. Tabi bu protokoller süreli olduğu için belli bir zaman sonra yenilenmesi gerekiyor" dedi.
Ulutaş, "Biz bunu daha önce de çeşitli mecralarda dile getirmiştik. Biz bu konuyla ilgili bir sözleşmesizlik dönemine girmeden çözülmesini arzu ediyorduk" ifadesinde bulunarak şunları söyledi:
"Bu konuyla ilgili Türk Eczacılar Birliği SGK ile yapmış olduğu görüşmeler neticesinde ülkemizde genel seçimlerin de yakın olmasından dolayı seçimlerden sonraki bir tarihe ertelemiş oldu. Tabi ki seçimlerden sonra olmasıyla alakalı olarak da mevcut kurulacak hükümetle alakalı bu görüşmeler sürdürülecek ve eczanelerden ilaç alımı protokolüyle ilgili yeni bir anlaşma yürürlüğe girecektir umut ediyorum. İnşallah sıkıntılı bir döneme girmeden de çözülmesini temenni ediyoruz. Şuan itibariyle resmi olarak uzatılma yayınlandığı için yeni protokol imzalanana kadar hastalarımız eczanelerden dün olduğu gibi bugün de eczanelerden ilaçlarını rahatlıkla alabileceklerdir. Herhangi bir sıkıntıya ve ilaç alamama durumuna düşmeyecekler."
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×