MHP İl Başkanı Baki Ersoy:
MHP İl Başkanı Baki Ersoy, parti teşkilatı tarafından düzenlenen bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, "Bu seçimde vekil sayımızı inşallah en az 5 yapacağız" dedi.
MHP İl binası önünde bayramlaşma töreni öncesi konuşma yapan MHP İl Başkanı Baki Ersoy, "Önümüzde çok önemli bir seçim var. Yine diyorum çünkü millet AKP iktidarını tek başına iktidar olmaktan alıkoymuş ve millet iradesiyle ‘sen tek başına iktidar olamazsın’ demiştir ancak AKP üst yöneticileri ve bağımsız olmayan, bana göre taraflı olan Cumhurbaşkanı seçim yolunu seçmiştir. Tek amaçları tekrar tek başına iktidar olabilmek ve ülkenin bekasını tehlikeye sokabilecek davranışlar içerisine rahatça girebilmektir. Bizler buna müsaade etmeyeceğiz. Kayseri’de 7 Haziran seçimlerinde bunu herkes gördü. 1 olan vekil sayımızı teşkilatlarımızla birlikte 3’e çıkarttık. Bu seçimde de vekil sayımızı inşallah en az 5 yapacağız" diye konuştu.
Ersoy ayrıca, "Bizler 7 Haziran’da meclise Kayseri’den 3 vekil gönderebildik. Bizim listemizde Kayseri sınırları içerisinde ikametgah adresi olmayan hiçbir milletvekili adayımız yok ama AKP’nin listesine bakıyorsunuz yüzde 80’i ithal, Kayseri’nin caddelerini, sokaklarını bilmeyen kişiler. Dolayısıyla Kayseri halkı Kocaeli’nden gelmiş, Kocaeli’nden iki dönem milletvekili aday adayı olmuş, listede yer bulamamış ondan sonra Kayseri’de listede yer bulmuş birini tercih edeceğini düşünmüyorum. Babadan oğula saltanat gibi geçen bir babanın oğlunu seçecek diye de düşünmüyorum. 7. sırada İstanbul’da yaşayan, 8. sırada yine İstanbul’da yaşayan birileri ile yol yürüyeceklerini de düşünmüyorum. Dolayısıyla gece 03:00’de ziline basabileceğiniz vekilleri Ankara’ya gönderin diyorum. Allah’ın izniyle bu kadro bizde mevcut. Ben hepsine ayrı ayrı kefilim. Hepsine çok güveniyorum" şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×