Melikgazi Anbar Sosyal Konutlarının Temeli Yarın Atılacak
Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Kentsel Dönüşüm Projesi ve Uygulaması kapsamında Anbar bölgesinde 65 dairelik sosyal konutların temelinin 7 Ekim 2015 Çarşamba günü saat 17.00’de düzenlenecek tören ile temelinin atılacağını söyledi.
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNDE BAŞARININ SIRRI
Melikgazi Belediyesinin kentsel dönüşüm projesini gerçekleştirmede SOSYAL KONUTLARIN büyük payı ve önemi olduğunu belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç “En önemli unsur mülkiyet ve evdir. SOSYAL KONUTLAR Melikgazi Belediyesinin âdete en önemli hizmetidir. Üstelik sosyal konutlarımız seçeneklidir. 5 ile 10 katlı, asansörlü, kaloriferli gibi seçenekler çok cazip gelmektedir. Mülkünü bir anda hazır oturulacak bir veya birkaç daire ile MÜLK değişmenin gerçeği bu projenin temelini oluşturmaktadır. Sonuçta 1994 yılında başlatılan ve bugün bütün hızı ile devam eden modern yapılaşma Melikgazi İlçesinin Referans Belediye olarak anılmasına ve bilinmesine neden olmuş ve sonuçta Kayserimiz kazanmıştır. Bu amaç ile 3800‘den fazla sosyal konut yaptırıldığı gibi, TOKi konutlarından da bu amaç ile kullanılmak üzere 268 daire satın alınmıştır. Anbar Mahallesinde temeli atılacak Kentsel Dönüşüm projesi kapsamındaki sosyal konutlar 2 bolktan oluşmak olup 65 daire inşa edilecektir. ” dedi.
Anbar mahallesi Güner sokakta yapımı gerçekleştirilecek olan ve 2 bloktan oluşan 65 dairelik sosyal konutlar ile kentsel dönüşüm için bir çalışmanın yerine getirilmiş olacağını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, temel atma törenine tüm halkımızın davetli olduğunu sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×