Küçükali Mahalle Halkı Kent Dönüşümünü Kendi Hazırlıyor
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesince şehrimizin orta semtinde kalan ve alış veriş merkezilerine yakınlığı olan Küçükali mahallesinde Kentsel Dönüşüm çalışmasına mülk sahiplerinin sahiplendiğini söyledi
Küçükali Mahallesinin şehrin merkezine yakın olmasına rağmen bir türlü gelişmeden payını alamadığını hatırlatan Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç “Kentsel Dönüşüm gerçekleştirmenin ilk şartı mülkiyet sorunudur. 20 yıldır öncelikle ilçemizde gecekondu semtlerinde mülkiyet sorunu çözmeye çalıştık. Ferdi Tapu, 18. Madde uygulaması gibi çalışmalar ile birçok bölgede modern ve sağlıklı yapılaşmanın önünü açtık. 3450 civarında takas için daire yaptık. Buna karşın özel sektörde 20 bin civarında daire yaparak gecekondu semtlerini yaşanılabilinir alanlara dönüştürdü. Her türlü sosyal ve sportif merkezleri kamu yapıları ile semtlerde yenileşmeyi sağladık. Şimdi Küçükali mahallesinde kentsel dönüşüm gerçekleştiriyoruz. Küçükali Mahallesi halkı Kentsel Dönüşümde bizde varız diyerek, evlerini kendileri bizzat yıkarak dönüşümü hızlandırmaktadırlar“ dedi.
Küçükali Mahalle halkının kentsel dönüşüme sahiplendiğini, hatta bizzat çalışmalara ortak olduğunu çünkü bu değişime inandıklarını ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Kentsel Dönüşüm ile Küçükali Kayserimizin prestij semtleri arasında yer alacağını kaydetti.
Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Küçükali Mahallesinde Kentsel dönüşüm süreci içerisinde 78 yapının yıkılacağını ve inşaatlarına bu yıl başlanılacağını sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×