Kocasinan 2016 Bütçesi Yatırım Ağırlıklı
Kocasinan’ı Kayseri’nin Yeni Yüzü yapmak için yoğun gayret içinde İlk, Yeni ve Farklı yatırımları ön plana taşıyan Kocasinan Belediyesi, 2016 yılı bütçesini ağırlıklı olarak yatırım hizmetlerine ayırdı.
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, modern bir dünya şehri kurmada, kaynakları verimli kullanmayı bir disiplin olarak değerlendirdiklerini, milletin emanetini doğru ve layıkıyla yönetme gayretiyle gerçekçi bir bütçe hazırladıklarını söyledi.
Kocasinan Belediyesi’nin 2016 Yılı Bütçesi’ni 208 milyon lira olarak belirlediklerini vurgulayan Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, "İcracı müdürlüklerin yatırıma yönelik hedefleri bütçemizin yüzde 76’sını oluşturmaktadır. Fen İşleri, Makine İkmal, İmar, Park ve Bahçeler, Temizlik İşleri, Veterinerlik, Çevre Koruma, Kentsel Tasarım, Kırsal, Tarımsal ve Destek Hizmetler Müdürlükleri gibi yatırımcı birimlere 2016 yılı bütçemizin yüzde 75,9’unu, aslan payı olarak da Fen İşleri Müdürlüğü’ne 66,5 milyon lirasını ayırdık" dedi.
Belediyelerin başarılarının temelinde bütçe yönetimi ve performans verimliliğinin yattığının altını çizen Başkan Çolakbayrakdar," Gelişen, değişen, yenilenen modern yönetim anlayışıyla hareket eden Kocasinan Belediyesi, gelirlerinde ve harcamalarında yüksek performans sağlamak amacıyla gerçekçi projeleri; ölçülebilir, insan ve proje odaklı olarak belirlemiştir. ’Yeni Kayseri Kocasinan’da kurulacak, Kocasinan Kayseri’nin Yeni Yüzü Olacak’ anlayışıyla başladığımız gayret içinde modern bir dünya şehri kurmada, bütçemizi verimli kullanmayı bir disiplin olarak değerlendiriyoruz. Milletin emanetini doğru ve layıkıyla yönetme gayretindeyiz" şeklinde konuştu.
Şeffaf, hesap verebilir, israftan, plansız ve günübirlik hedeflerden uzak gerçekçi bütçe ve projelerle ilgilendiklerini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, "Kaliteyi daha da arttırmak için misyon ve vizyonumuza, stratejik amaç ve hedeflerimize uygun projeler gerçekleştiriyoruz. Yatırım ve hizmetlerimizin, Kayseri’mizin dünya kentleri arasında saygınlığının artmasında önemli bir rol oynamasını istiyoruz. Meclisimiz de bütçemize onay verdi, şehrimizi daha ileri taşımak amacıyla hazırladığımız 2016 yılı bütçemizin hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde sözlerini bitirdi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×