Kılıçaslan Liseleri, Bisiklet’te De Hız Kesmiyor
Kayseri Özel Kılıçaslan Liseleri öğrencileri, bisiklet kullanmayı sevdirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla grup oluşturdu. Grup ilk etkinliğini doğa turu yaparak gerçekleştirdi. Kılıçaslan Liseleri’nin toplulukları arasında yer alan ’Pedalla Kılıçaslan’ 33 öğrenciden oluşuyor. Geçtiğimiz hafta ilk toplantısını gerçekleştiren topluluk öğrencileri, hafta sonu da bir araya geldi ve doğa turu gerçekleştirdi.
Topluluk Başkanı Mehmet Hakan Selçuk, amaçlarının bisiklet kullanımını sevdirmek olduğunu vurguladı. Kask uyarısında da bulunan Selçuk, “Bisikletli etkinliklerle hem derslerden arta kalan zamanımızı değerlendirmiş hem de spor yaparak sağlıklı bir yaşam sürmüş olacağız. Bisiklet kullananlardan ricamız, olası kazalara karşı kasklarını mutlaka taksınlar. Trafikte de tehlikeli hareketler yapmasınlar. Araç sürücülerinden de beklentimiz var, bizleri önemsemeleri ve trafiğin bir parçası olarak görmeleri.” şeklinde konuştu.
Öğrenci Toplulukları Danışmanı Hamdi Gülen de: “Okulumuzda topluluk kurmayı düşünen her öğrenciye kapımızı açıyoruz, projelerini hazırlayan ve ekibini kuran öğrenciler başvurularını yapıyor ardından da kendilerine bir rehber öğretmen tahsis ediyoruz. Bu şekilde faaliyet gösteren on beş topluluğumuz var, bu hafta itibariyle “Pedalla Kılıçaslan” da faaliyetlerine başladı, kendilerine başarılar diliyoruz.” dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×