Kayserigaz’dan ’Fazla Ücret’ Açıklaması
Kayserigaz tarafından yapılan açıklamada, "Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu, bazı doğalgaz dağıtım şirketlerinin abonelerinden fazla ücret aldığının tespit edildiği, fazla ücret alan şirketler listesinde Kayserigaz’ın da isminin bulunmasını içeren açıklaması sebebiyle Kayserigaz, bu açıklamayı yapma gereği duymuştur" ifadesinde bulunuldu.
Kayseri Gaz tarafından yapılan açıklama şu şekilde:
"Söz konusu habere konu olan bedel “İç Tesisat Kontrol Bedeli” adı altında abonelerin abonelik işlemleri sırasında alınan ve miktarı EPDK tarafından belirlenen bedeldir. Bu bedelin tahakkuku ile ilgili olarak, bazı doğalgaz dağıtım şirketleri bu bedeli her aboneden alırken, bazı doğalgaz dağıtım şirketleri bir daireye ilk kez abonelik yapılırken tahsil etmişlerdir. EPDK aldığı bu kararla mevzuattaki belirsizliği gidermiş ve sadece bir daireye ilk kez abonelik yapılırken bu bedelin alınabileceği kararını vermiştir. EPDK bu kararı alırken geçmişte bu uygulamayı farklı yapan şirketlere, bu uygulamanın EPDK’nın açıkladığı görüşü doğrultusunda yapılması gerektiğini bildirmiştir. Bu görüş sonrası Kayserigaz, 2010-2013 yılları arasında almış olduğu bu bedelleri, abonelerden Kayserigaz’a herhangi bir talep gelmesini beklemeden, 2 yıl önce abonelere iadesini gerçekleştirmiştir. Ayrıca bedellerin iade edilmesine dair bilgilendirme, abonelere iletilen aylık tüketim faturalarının alt kısmından ve www.kayserigaz.com.tr internet adresimizden açıklama, SMS, e-mail, ve müşteri hizmetleri panomuzdan ilan ile de sağlanmıştır.
Kayserigaz olarak, şirketimizin yürürlükte bulunan mevzuata ve kurul kararlarına aykırı bir uygulaması bulunmamaktadır. Kayserigaz’dan hizmet alan abonelerimizin yine de sormak istedikleri herhangi bir sorularının olması durumunda, 7/24 hizmet veren 444 54 29 numaralı çağrı merkezlerimizden bilgi alabileceklerdir."
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×