İstihdama Melikgazi Katkısı
Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi ile İş-Kur ile ortak gerçekleştirilen çalışma ile belediyede 40 kişinin geçici olarak istidam edildiğini söyledi.
TYP Kapsamında
TYP yani Toplum Yararına Program kapsamında İş-Kur ile yapılan anlaşma gereği 40 kişiye belediyeden iş verildiğini belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “ Belediyelerin kuruluş amaçlarından biride sosyal belediyecilik ilkesidir. Toplumda birlik ve beraberliği, barış ve huzurun sağlanması, toplumda sosyal dengenin oluşturulması amacı ile belediyelere yasa tarafından yetki verilmiştir. Bu amaç İş-Kur ile ortak çalışma gerçekleştirerek istihdama katkı sağlıyoruz. 9 ay süre ile 40 işçi belediyemizde istihdam edilecektir. Bu 40 işçinin 15’i park ve bahçeler Müdürlüğünde, 15’i Temizlik İşleri Müdürlüğünde, 10 kişi ise çevre koruma kontrol müdürlüğü emrinde görevlendirilmiştir. İstihdam alanı belediye olmaktadır. Ancak bu işçilerin maaşları İş-Kur tarafından verilmektedir. Bu proje her yıl uygulanmakta olup, belediyemiz bir nebze de olsa istihdama katkı sağlamaktadır“ dedi.
İstihdama Belediye Katkısı
İş-Kur ile her yıl gerçekleştiren bu çalışmanın son derece faydası olduğunu hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, belediye de istihdam edilen bu çalışanların şehrin hizmetine fayda sağladıklarını sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×