Hollanda Kayserililer Vakfı Melikgazi’de
Hollanda Kayserililer Vakfı Başkanı Mevlüt Gürcü Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç’ı makamında ziyaret ederek Melikgazi Belediyesi’nin çalışmalarından dolayı teşekkür ederek Hollanda Kayseriler Vakfı olarak çalışmaları ile ilgili bilgeler verdiler.
Hollanda Kayserililer Vakfı Başkanı Mevlüt Gürcü “Hollanda’da yaşayan Kayserililer olarak bir vakıf kurduk. Eğitim, ticaret, kültür çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bu vesile ile Kayserililer olarak bir araya gelerek birlik ve beraberlik oluşturuyoruz. Gurbette yaşamak zor. Bu zorluğu hemşerilerimiz ile bir araya gelerek bir nebze de olsa hasret gideriyoruz. Ancak daha da önemlisi eğitim alanında, ticaret alanında etkinlikler düzenliyor ve yardımcı oluyoruz. Avrupa Genelindeki tüm Kayserilileri bir araya getirmek istiyoruz. Kayseri kültür, edebiyat ve yemek kültürünü Hollanda’da tanıtma ve yaygınlaştırmak hedeflerimiz arasındadır. Kayseri’ye her gelişimizde Melikgazi’yi daha gelişmiş ve modern yapıları ile örnek teşkil eden bir yerleşim yeri olarak görüyoruz. Bundan dolayı Melikgazi Belediye Başkanımıza vermiş olduğu katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.
Yurtdışı işçileri önemsediklerini özellikle Kayserili olanlar için özel bir çalışma yapmak istediklerini ifade eden Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’da ise yaptığı açıklamada şunları söyledi.
“Yurt dışında Kayserililerimi hemşerilerimizin ilimize yapmış olduğu ekonomik kalkınma ve destek göz ardı edilemez. Bugün birçok yerleşim alanında bu hemşerilerimizin yatırımları ekonomiye yön veriyor. Evleri ve tatil siteleri ile yaz aylarında köylerinde bir hareketlilik getiriyorlar. Şu anda Kayseri esnaf yurt dışı işçilerimizin yapmış olduğu alış verişler ile memnuniyetlerini bildirmektedirler. Amacımız Yurt dışında yaşayan hemşerilerimizin sosyal ve kültürel ihtiyaçları gidermek olduğu kadar onların ekonomik birikimlerini Kayseri’de değerlendirmek ve buralara yatırım yapmalarını sağlamaktır”
Hollanda Kayserililer Vakfı ile her zaman diyalog ve dayanışmasında içerisinde çalışacaklarını bu ziyaret vesilesi ile Vakıf Üyelerine ve yönetimine teşekkür ettiğini kaydeden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Yurtdışı işçilere yönelik yatırım öncelikle sanayi ve tarım kitapçığı ile Kayseri turizm ve gezi haritası hazırlayacaklarını sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×