Göreme Belediyesinde Zam Sevinci
Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı ile Göreme Belediyesi arasında bir süredir yürütülen toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı.
Göreme Belediyesi Başkanlık Makamında gerçekleştirilen imza töreninde konuşma yapan Şube Başkanı Serhat Çelik “ İmzaladığımız bu toplu iş sözleşme 15.09.2015 ila 14.09.2017 yılları arasında 2 yıllı kapsamaktadır. Sözleşmemizin yürürlüğe girmesiyle üyelerimizin birinci yıl ücretlerine ve sosyal haklarına yüzde 14 oranında, ikinci yıl ücretlere ve sosyal haklara yüzde 12 oranın da zam yapılacaktır. Birinci yıl üyelerimizin ortalama maaşlarına 480 Türk Lirası ikinci yıl ise 400 Türk Lirası artış sağlanacaktır. Göreme Kapadokya Bölgesinin kalbidir, gözbebeğidir. Çalışan arkadaşlarımızın emeğini Allah zayi etmesin. Başkanımız sağ olsun istediğimiz rakamları verdi. Güzel bir toplu iş sözleşmesi oldu. Ben Göreme Belediyemize, çalışanlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. ” dedi.
Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil’de toplu iş sözleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek şu şekilde konuştu, “ İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Yapılan bu düzenlemeyle ilgili toplu iş sözleşmesinin hem beldemize hem üyelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Çalışanın hakkını zamanında vermek için uğraşıyoruz.” dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×