Emekli Öğretmene Gaspa 42 Yıl Hapis Cezası
Kayseri’de emekli öğretmeni gasp eden ve ‘nitelikli yağma’ suçundan davası görülen biri azmettirici toplamda altı sanığa 42 yıl hapis cezası verildi.
1.Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ‘nitelikli yağma’ suçundan görülen davada tutuksuz sanık S.Y.(49) ve tutuklu sanıklar Ö.U.(35),M.Ç.(30), A.Y.(31),E.K.(35) hazır bulundu. Sanık V.S.(25) ise duruşmaya tele konferans sistemiyle katıldı.
Sanıklar mahkemedeki savunmalarında pişman olduklarını ve beraatlarını talep ettiklerini söyledi.
Sanıkların her birine ‘nitelikli yağma’ suçundan 7 yıl 9 ay 10 gün hapis cezası verildi. Olayın azmettiricisi olarak yargılanan tutuksuz sanık S.Y.(49) hakkında da tutuklama kararı çıkarıldı.
03.04.2015 tarihinde meydana gelen olayda Tuna Caddesi Zor Apartmanının üçüncü katında oturan emekli öğretmen A.Ç.’nin (69) tutuksuz sanık S.Y.(49) ile iki buçuk yıl kadar birlikte yaşadıkları ve S.Y.’nin ayrıldıktan sonra Ö.U.’ya giderek A.Ç.’nin evinde 50 bin TL para olduğunu ve bu parayı almasını söylediği bildirildi.
Bunun üzerine Ö.U.(35),M.Ç.(30), A.Y.(31), E.K.(35) ve V.S.(25)’nin mağdur A.Ç.’nin evine gittikleri boğazına bıçak dayayarak tehdit ettikleri ve evde 50 bin TL bulamayınca da evi terk ettikleri ancak yapılan şikayet sonrasında yakalanarak tutuklandıkları kaydedildi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×