Demokrat Parti Kayseri İl Başkanı İsmet Özbakkal:
Demokrat Parti Kayseri İl Başkanı İsmet Özbakkal, "Ankara’da yaşanan terör saldırısı, yeniden Türkiye’yi kaosa sürükleme adına yapılmış bir teşebbüstür" dedi.
Özbakkal, "İnşallah bir daha böyle olaylar yaşanmaz. Hayatlarını kaybedenlere rahmet diliyorum, yaralananlara acil şifalar diliyorum" diyerek, "Bu ülke vatandaşlarının bir tanesinin bile burnunun kanamaması adına, Türkiye’nin yeniden bir ve beraber olması adına ayrışım noktalarının öne çıktığı değil, birleşim noktalarının öne çıktığı bir Türkiye portresini insanımızla buluşturmak adına, bir daha bu acıların yaşanmamasını temenni ediyorum" diye konuştu.
Özbakkal, "Bu süreçte Demokrat Parti olarak üzerimize düşeni yerine getireceğiz. Bugün Türkiye’nin tartıştığı, çözüm üretemediği her meselesinin temelinde maalesef açık veren bu siyasal demokratik düzenimiz yer almaktadır. Demokrat Parti olarak, kurucu değerlerinin, ideallerinin, hizmetlerinin ve geçmişinin kılavuzluğunda bugünün Türkiye’sine, çağımızın bizi nazım rolle oynamakla mecbur bıraktığı o büyük vazifeyi sadece kendi vatandaşlarımız için değil, bütün bu coğrafyada da oynama mecburiyetindeyiz.
Memleketin ihtiyacı olan huzurun ve barışın tesisidir. Bu bakımdan eğer bir zirve yapılacaksa adının “huzur zirvesi” olması, STK’ların, akademisyenlerin, siyasi partilerin de katılımı ile gerçekleşmesi şarttır.
Yaşananlar memleket meselesidir ve memleketi mesele etmeyenlerin tekeline verilemeyecek kadar da hassastır." ifadesinde bulundu.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×