Çolakbayrakdar, "Ağaçlara Kış Bakımı Yapıyoruz"
Yeni dönemde yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmalarına daha da hız veren Kocasinan Belediyesi, ağaçlarının ve yeşil alanlarının kalitesini artırmak, korumak ve sürekliliklerini sağlamak amacıyla yazlık ve kışlık bakımlarını ihmal etmeden yapıyor.
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, park, yeşil alan, ağaç sayısını, kalitesini ve dayanıklılığını daha da artırmak amacıyla kış bakımı yaptıklarını söyledi.
Sonbaharın ortalarına gelinen şu günlerde havaların yavaş yavaş soğumaya başladığını belirten Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, “Ağacın ve yeşil alanın şehirlerin gelişmişlik ölçüsüyle doğru orantılı olduğuna inanıyoruz. Yeşil alan miktarının artırılması özellikle de korunması için yoğun gayret gösteriyoruz. Ağacımızın, çimenimizin, çiçeğimizin mevsimine göre bakımlarını yapıyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz vasıtasıyla, parklarımızı, yeşil alanlarımızı ve ağaçlarımızı ihtiyaç duydukları kışlık bakımı yaparak soğuk havalara karşı koruma sağlıyoruz” dedi.
Örnek bir şehir olan Kayseri’nin aynı zamanda yemyeşil bir şehir olması için yıllardır sürdürülen park, yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmalarına ivme kazandırdıklarını vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar,” Kocasinan’da Kuşçu, Taşhan ve Buğdaylı’da kurduğumuz toplam 9 milyon metrekarelik 3 kent ormanı için ağaç dikimlerine devam ediyoruz. Mevcutlarımızın sayısını, kalitesini daha da artırmak için park çalışmalarına özen gösteriyoruz. Kocasinan’ın kış aylarında da rengârenk olması, yazın gölgesinde serinlediğimiz ağaçlarımızı, yeşil alanlarımızı soğuktan ve kardan korumak için kışlık bakım yapıyoruz” şeklinde konuştu.
Ağaç ve yeşil alanların sağlıklı kalması için yaz ve kış öncesi bakım, budama ve ilaçlamasını aksatmadan yaptıklarının altını çizen Başkan Çolakbayrakdar, “Ağaç bakımı dikiminden daha önemlidir. Sürgün temizleme, taç verme, gençleştirme, budama, dip bakım, ilaçlama ve estetik bakımları yapılmazsa sağlıklı, sürekli ve kaliteli yeşil alana sahip olamazsınız. Bu nedenle yazlık ve kışlık bakımlarını özenle yapıyoruz" şeklinde bilgiler verdi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×