Büyükşehir Kurban Bayramı’na Hazır
Büyükşehir Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla vatandaşların bayramlarını huzur içerisinde geçirebilmeleri ve herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmamaları için bir takım tedbirler aldı.
Buna göre bayram öncesinde ve bayram süresince ana arterler ile alışveriş merkezlerinde Büyükşehir, Kocasinan ve Melikgazi zabıta ekipleri koordineli bir şekilde çalışarak 24 saat aralıksız denetim yapacak. Kurban Bayramı süresince açık alanlarda et çekimi ve sucuk yapımına izin verilmeyecek. Vatandaşlar zabıtayı ilgilendiren şikâyetlerini Büyükşehir Belediyesi’nin 232 29 60, Kocasinan Belediyesi’nin 233 60 78 ve Melikgazi Belediyesi’nin 222 66 29 nolu zabıta telefonlarına iletebilecekler.
OTOBÜS SEFERLERİNE BAYRAM DÜZENLEMESİ
Bayram tatili süresince vatandaşların şehir içi ulaşımlarını hızlı ve rahat bir şekilde sağlamak üzere otobüs seferlerinde de düzenlemeler yapıldı.
Buna göre, bayramın ilk günü saat 06.45’te nöbetçi araçlarla seferler başlayacak olup, saat 08.30’dan itibaren normal seferlerle yolcu taşınacak. İkinci gün 06.45’de nöbetçi araçlarla başlayacak olan seferler, 08.00’da normal saatlerine dönerken; bayramın üçüncü ve dördüncü günü 06.45’te nöbetçi araçlarla seferlere başlayacak olan otobüsler, 07.30’dan itibaren normal saatlerinde yolcu taşımaya devam edecek.
MEZARLIĞA ÜCRETSİZ OTOBÜS SEFERLERİ
Büyükşehir Belediyesi her bayram olduğu gibi vatandaşların kabir ziyaretlerini daha kolay yapabilmeleri için ücretsiz otobüs seferleri düzenleyecek.
23 Eylül Çarşamba günü (arefe günü) gerçekleştirilecek ücretsiz otobüs seferleri, sabah saat 09.00’da Kiçikapı’daki Tacettin Veli Katlı Otoparkı karşısından başlayacak. Şehir Mezarlığı’ndaki bütün giriş kapılarına uğrayacak otobüsler, seferlerini 16.00’ya kadar kesintisiz sürdürecek. Mezarlık içerisinde hazır bulundurulacak araçlar da hasta, yaşlı ve özürlü vatandaşları, ziyaret edecekleri mezarların başına kadar ulaştıracak.
SU, ELEKTRİK VE DOĞALGAZ’DA 24 SAAT MESAİ
Diğer yandan Kaski Genel Müdürlüğü, Kayseri ve Civarı T.A.Ş. Genel Müdürlüğü ile Kayserigaz arıza ekipleri de vatandaşların su, elektrik ve doğalgaz şikayetlerini gidermek için 24 saat kesintisiz mesai yapacak. Su ile ilgili şikayetler için vatandaşlar Kaski Genel Müdürlüğü’nün 185, elektrik arızaları için Kayseri ve Civarı T.A.Ş. Genel Müdürlüğü’nün 186 ile doğalgaz arızaları için Kayserigaz’ın 187 nolu telefonlarını arayabilecekler.
KESİM YERLERİNDE VETERİNER HEKİM
Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı süresince kurban kesim yerlerinde veteriner hekim bulunduracak. Veteriner hekimler, isteyen vatandaşların kurbanlık hayvanlarını, ücretsiz olarak kontrol edecek.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×