Baykan Dr. Memduh Büyükkılıç Yenimahalle Halkı İle
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kentsel dönüşümün başarı ile gerçekleştirildiği Gültepe Mahallesi ile Erciyes Üniversitesi arasında kalan Yenimahalle bölgesinde yol yenileme çalışması yaptıklarını yerinde inceleyerek bölge halkı ve esnafı ile sohbet etti.
Kaldırım ve yol çalışmaları yerinde denetledi...
Yenimahalle semtinde bulunan esnafları gezerek belediye çalışmalarını yerinde denetleyen Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Yenimahalle semtlerinde halk ve esnaf ile sohbet ederek yapımı tamamlanan yol yenileme ve asfaltlama çalışması gerçekleştirilen cadde ve sokakları gezdi.
Melikgazili olmanın farkını yaşıyorlar.
Başkan Büyükkılıç ” Semtleri gezerek hem belediye çalışmalarını yakından takip ediyor hem de bölge halkı ile sohbet etme imkânı buluyorum. Bugün Yenimahalle mahallesini gezerek esnaf ile sohbet ettik. Yenimahalle semti Kentsel Dönüşümün Başarı ile uygulandığı mahallelerimizdendir. Gecekondu semti 10 yılda modern, sağlıklı ve her türlü sosyal donatımı olan alanlara dönüşmüştür. Bu bölgede 4 cadde ve 23 sokak da asfaltlama çalışması gerçekleştirdiktir. Belediyemizce yapılan yatırımlar ile şehir merkezine yakışır hale getireceğiz. Şimdi de otopark olarak kullanılan alanı kapalı semt pazaryeri haline getireceğiz. Pazaryerinin nasıl ve hangi proje olacağını semt halkı karar verecek. Mahallemiz Melikgazi’nin diğer bölgelerinde olduğu gibi Melikgazili olmanın farkını yaşıyor olacaktır. ” dedi.
Yenimahalle semt pazaryeri inşa edilecek
Mahalle halkı ve esnafları ile sohbet eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç’’a gerçekleştirilen çalışmalardan dolayı teşekkür ettiler, Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, vatandaşlara ve esnaflara kapalı semt pazaryeri yapılacağını müjdesi verdi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×