Başkan Hiçyılmaz, TOBB’da Yapılan AB Türkiye Delegasyonu Toplantısına Katıldı
Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Hansjörg Haber’in de yer aldığı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya katıldı.
İlgili oda ve borsa başkanlarının katılımı ile düzenlenen toplantının açılışında konuşma yapan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Türkiye ile AB’nin birlikte çalışmak zorunda olduğuna işaret ederek, sorunların ve çözüm yollarının ortak olduğuna vurgu yaptı.
Toplantıda Hisarcıklıoğlu’nun ardından konuşan Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz ise, Türkiye AB ilişkilerinin geldiği nokta ve beklentilere ilişkin görüşlerini açıkladı.
Başkan Hiçyılmaz, AB Bilgi Merkezleri Ağı’nın Desteklenmesi Projesi kapsamında yapılan faaliyetlerden bahsettiği konuşmasında, düzenlenen etkinlikler sayesinde 400.000 kişiye direkt, 2,5 milyon kişiye dolaylı olarak ulaşıldığını ve yaklaşık 800.000 AB yayını dağıtımının yanı sıra, 13.000 ziyaretçiye de AB hakkında bilgilendirme yapıldığını söyledi.
Hiçyılmaz, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve AB Bilgi Merkezleri Ağı sayesinde, halkın AB ile ilgili bilgi ihtiyacının karşılanmaya çalışıldığını ve aynı zamanda gerçekleştirilen faaliyetlerle de Türkiye’nin AB’ye katılım sürecine destek olunduğunu kaydetti.
Toplantıda; Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve AB Bilgi Merkezleri Ağı çalışmalarının bundan sonraki seyri konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×