AK Parti Milletvekili Ve MKYK Üyesi Yaşar Karayel:
AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi ve Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin beyaz toroslar şifre mi? Örgüt mü? Sözlerine cevap verdi.
AK Parti MKYK Üyesi ve Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, AK Parti Kayseri Milletvekili Adayları İsmail Tamer, Avşar Aslan ve Melikgazi İlçe teşkilatı ile birlikte seçim çalışmaları kapsamında, Mustafa Şimşek bulvarı ve Bahar caddesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.
Halkın yoğun ilgi ve alakası ile karşılaşan Milletvekili ve milletvekili adayları, esnaflarla bol bol sohbet edip, sorunlarını dinledi. Karayel, esnaf ziyaretleri sonrasında, bir televizyon yayınında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ’Beyaz Toros’ bir şifre mi? Örgüt mü? şeklindeki sözlerine cevap verdi.
AK Parti MKYK Üyesi ve Kayseri Milletvekili Karayel, Türkiye’de şifreli konuşmaya gerek olmadığına değinerek, şunları söyledi:
" Türkiye demokratik bir ülke. Her şey gayet açık ve şeffaf bir şekilde cereyan ediyor. Şifresi olanlar kendilerine ait şifreler kullanırlar. Bizim şifremiz falan yok. Toroslar dönemi falan Türkiye’de kapanmıştır. Faili meçhul cinayetler söz konusu değildir. Onlar militarist dönemler içerisinde olan işlerdir. Türkiye demokratik bir ülkedir. Bizler, insan haklarından yanayız. Her şey hukuk içerisinde cereyan ediyor. Herkesin kafasının arkasında demek ki toroslar var. Bunları ifade ediyorlar. Bizim torosla, torosculukla her hangi bir işimiz yok. Bizim işimiz milletle. Bizim işimiz milletimizin istekleri ile. Biz demokratik siyasetten yanayız. Sivil siyasetten yanayız. Militarist bir düşüncemiz yok. AK Parti’nin 13 yılda yaptığı işleri, yapacaklarının kefaletidir. Bahçeli’ye de teşekkür ediyoruz. Yerinde kalması bizim için her zaman hayırlıdır."
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×