AK Parti Kayseri Milletvekili Adayı İsmail Tamer:
AK Parti Kayseri Milletvekili Adayı İsmail Tamer, Ankara’da yapılan saldırıyı kınayarak “Hangi terör örgütü eylemlerini yaparsa yapsın hiçbir terör örgütü amacına ulaşamayacaktır” dedi.
Kazım Karabekir Mahallesi Sivaslılar Sosyal ve Kültürel Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret eden AK Parti Kayseri Milletvekili Adayı İsmail Tamer, burada vatandaşlarla bir araya geldi. Seçim çalışması yapmak için değil gönül bağının olduğu için geldiğini ifade eden Tamer, Ankara’da meydana gelen terör saldırısını şiddetle kınadığını söyledi. Terör örgütünün hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını kaydeden İsmail Tamer, "Bugün aslında büyük acı içerisinde olduğumuzu, Ankara’da yapılan terör belasını şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. 3 gün önce Diyarbakır’da hamile eşinin yanında şehit edilen polisimize Allah’tan rahmet diliyorum. Dün itibariyle de Erzurum’da 2 askerimiz şehit oldu, onlara da Allah’tan rahmet diliyorum. Buraya siyaset yapmaya gelmedim. Gönül birliğin var size, böyle bir olay olmasaydı da farklı şekilde size hitap etmek isterdim ancak terör örgütleri Türkiye’nin gelişmesine, ilerlemesine müsaade etmeyecek. Özellikle 1 Kasım seçimlerinin yaklaştığı bir günde böyle hunharca yapılan bir saldırıyı Türk milletine yapılan bir saldırı olarak gördüğümüzü ifade etmek istiyorum. Ama şunu herkes bilsin ki Türk Milleti büyük bir millettir, Türk Devleti büyük bir devlettir. Hiçbir zaman terör örgütlerinin amacına ulaşamayacağını da haykırmak istiyorum. Bu milletimize yapılan bir saldırıdır. Dili ne olursa olsun bu bela bu ülkeden er ya da geç def edilecektir. Bunu herkes böyle bilsin. 3 gündür Türk Milleti olarak büyük bir acı içerisindeyiz. Bu saldırı direk olarak birliğimize, bütünlüğümüze, geleceğimize olan bir saldırıdır. Ama kimsenin şüphesi olmasın, Allah’ın izniyle birlik ve beraberliğimiz ile bu badirelerin hepsi atlatılacaktır” dedi. Teröre karşı diğer partilerin milletvekili adaylarını da birlik ve beraberliğe davet eden Tamer, “1 Kasım’da sandığa gideceksiniz. Onlara gerekli dersi vereceksiniz. Bunlar 1 Kasım seçimleri yaklaştığı için bu ülkenin birlik ve beraberliğine yapılan bir saldırıdır. Onun için buradan diğer partilerdeki milletvekili adaylarına da sesleniyorum. Değerli arkadaşlar, bu Türkiye Cumhuriyeti’ne yapılan bir saldırıysa birlikte hareket etmemiz lazım. Partileri bir tarafa bırakmamız lazım. Birlikte bu teröre karşı durmamız lazım” diye konuştu.
Öte yandan Sivas Kartalca Köyü Dayanışma Derneği’ni de ziyaret eden AK Parti Kayseri Milletvekili Adayı İsmail Tamer, burada vatandaşlara yaptığı konuşmada Türk Devleti’nin büyük bir devlet olduğunu ve terörün amacına ulaşamayacağını dile getirdi. Tamer, “Bu akşam çok farklı şeylerden bahsetmek isterdik ama 3 gün önce Ankara’da meydana gelen terör olayı ile beraber 97 vatandaşımız hakkın rahmetine kavuştu. Onlara Allah’tan rahmet diliyorum. Burada çok daha önce toplantılar yaptık, beraber olduk ama acı içerisinde yaptığımız bu toplantıda üzgün olduğumuzu belirterek terör örgütünü lanetliyoruz. Kim ne yaparsa yapsın, hangi terör örgütü eylemlerini yaparsa yapsın hiçbir terör örgütü amacına ulaşamayacaktır. Türkiye Cumhuriyet büyük bir devlet Türk Milleti de büyük bir millettir. Bundan kimsenin endişesi olmasın” ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×