AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden:
AK Parti Kayseri İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, "Biz iki gündür çalışmalarımızı sessiz bir şekilde yapıyoruz. Kayseri’de yaklaşık 10 arabamız geziyor fakat hiçbiri müzik açmıyor. Sadece dolaşmalarında görsellik veriyor. Bunu da iki gün daha devam ettirelim istiyoruz. Kolay kolay müzik açmayacağız, açarsak da çok kısık sesle açacağız" dedi.
"Öncelikle bizim mitingimizin olduğu gün böyle bir elim saldırı bizleri çok üzdü" diyen AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, "Buradaki, hazırlıklarımız, yaptığımız çalışmalar hepsini bir yana bırakıyoruz onlar bir şekilde telafi edilir fakat oradaki 97 can telafi edilecek bir şey değil. Nefretle bu saldırıyı kınıyoruz" diye konuştu.
Saldırı sonrasında siyasi rant sağlamaya çalışanları da kınadıklarını söyleyen Özden, "On dakika sonra çıkıp da sanki hiçbir şey olmamış gibi bunu AK Partiye mal edenleri de, bahane edenleri de kınıyoruz. Türk milleti bunların da üstesinden rahatlıkla gelecektir. Başbakanımız açıklamasına göre olayın failleri ve nerelere ulaştıkları da bulunuyor. Bundan önceki Suruç’ta yapılan saldırının ardından tedbirlerin nasıl alındığı da Başbakanımız bugün anlattı. Bunun da cezalarının neyse verileceğine eminiz. Başbakanımız bunu takip ediyor ve biz bunun arkasındayız, bizler de takip ediyoruz" ifadesinde bulundu.
Özden, "Bu elim saldırıda ölenlere rahmet, hastalara acil şifalar ve ölenlerin ailelerine de başsağlığı diliyoruz. Zor bir durum fakat Türkiye bunun da üstesinden gelecektir" diyerek şunları söyledi:
"Mitingin yapılması noktasında tabiki biz Başbakanımız Kayseri’de ağırlamak isteriz. Fakat bu iptal edilen mitinglerle bir miting programının çakışıp nasıl bir düzen alacağını şuanda söylememiz mümkün değildir. Netice nereye gider fırsat gelir mi gelmez mi yapılacak mitinglerin başlaması için biraz daha zamana ihtiyacımız var. Biz iki gündür çalışmalarımızı sessiz bir şekilde yapıyoruz. Kayseri’de yaklaşık 10 arabamız geziyor fakat hiçbiri müzik açmıyor. Sadece dolaşmalarında görsellik veriyor. Bunu da iki gün daha devam ettirelim istiyoruz. Kolay kolay müzik açmayacağız, açarsak da çok kısık sesle açacağız. Ama bu tür olaylar Türkiye’nin demokrasisine vurulmuş darbelerdir. Burada herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. CHP’nin de MHP’nin de seçim hükümetinde olma şansları vardı fakat bunu teptiler. O taşın altına elini koymayanların bugün konuşmalarını ben doğru bulmuyorum. Biz hükümet olarak elimizden geleni sonuna kadar yapacağız. Sonuna kadarda Türkiye Cumhuriyeti devlet olarak elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz. Milleti rahatsız edecek görüntü verecek şeyler yapmıyoruz. Yine milletimizle beraberiz, yine toplantılarda beraber oluyoruz, onları dinliyoruz, konuşuyoruz ama tabiki acımız var ve milletin acısını da paylaşıyoruz."
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×