Ahmet Doğan Paris’te Türkiye’yi Temsil Ediyor
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun davetlisi olarak geçtiğimiz günlerde ABD programına katılan AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Doğan şimdi de Fransa’ya gidecek. Doğan, Paris’te gerçekleşecek BM İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 21. Taraflar Konferansı’nda (COP21) Türkiye’yi temsil edecek.
“Paris 2015” olarak da adlandırılan COP21 konferansı Fransa’da bugüne kadar düzenlenen en geniş kapsamlı uluslararası konferanslardan biri olma özelliğini taşıyor.
Yarın (14 Ekim Çarşamba) İstanbul’dan Paris’e hareket edecek olan Doğan “Başbakanımız ve partimizin verdiği görevi layıkıyla yerine getirmeye ve Türkiye’yi uluslararası platformda en güzel şekilde temsil etmeye çalışacağım” dedi.
BM’de tarihi ana tanıklık etmişti
Bilindiği gibi Ahmet Doğan, ABD’de gerçekleştirilen BM’nin 70. Dönem Genel Görüşmeleri’ne ve Başkan Obama’nın ev sahipliğinde düzenlenen Terörizmle Mücadele Zirvesi’ne Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte katılmıştı. Doğan, BM tarihinin en önemli olaylarından biri olan Filistin bayrağının göndere çekilme törenine de tanıklık etmişti.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×