12. Bölge Kayseri Eczacı Odası’ndan ’Barışla Savaşmayın’ Açıklaması
12. Bölge Kayseri Eczacı Odası, yaptığı açıklama ile Ankara’daki saldırıyı kınadı.
12. Bölge Kayseri Eczacı Odası Başkanı Oğuzhan Ulutaş, "Türk Eczacılar Birliği Merkez Heyeti ve Eczacı Odaları olarak bizler 10 Ekim 2015 günü Türkiye&de yaşanan en büyük terör saldırısında yaşamını yitiren resmi rakamlara göre 95 kişinin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı ve 400’e yakın yaralıya acil şifalar diliyoruz. Tüm aile, yakın ve dostlarının acılarını paylaşıyoruz. Bu saldırı tüm halkımıza yapılmıştır. Acıları acımızdır. Bizler sağlık çalışanları olarak sağlığın en önemli koşulunun içeride ve dışarıda barış olduğunu biliyoruz" dedi.
Ulutaş, "Halkın yaşama hakkının, yaşam hakkının ve güvenlik hakkının Anayasa ile devlete verilmiş bir görev olduğunu hatırlatmak istiyor, ülkenin kalbinde yaşanan bu terörist saldırının barışa, özgürlüğe adalete ve demokrasiye yapılmış olduğunun tüm toplum kesimlerince idrak edilmesini istiyoruz.
Bizim birlikte huzur içinde yaşamamızın tek koşulu toplumsal barıştır. Toplumsal barışı korumak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Çünkü ölen biziz, bizim insanımız. Bu nedenle üç günlük ulusal yas süresi boyunca vitrinlerimizi karartacak ve siyah kurdelemizi beyaz önlüklerimizin üzerinde taşıyacağız. Unutmayacağız, unutturmayacağız" ifadesinde bulundu.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×